Zapraszamy do naszej placówki-OFERTA PRZEDSZKOLA

Przedszkole położone na osiedlu Gaj w dzielnicy Krzyki. Nowy budynek o nowoczesnej architekturze z zielonym dachem ( wybudowany w 2002 roku ), parterowy, bez barier architektonicznych. Przestrzeń edukacyjna na salach zabaw pozwala dzieciom na różnorodne formy aktywności, chwilę relaksu w kącikach z antresolą. Sale dydaktyczne są doświetlone, przestrzenne i estetyczne.  Przedszkole 4-oddziałowe dla 100 dzieci. Czynne od godz. 6.30 do godz. 17.00. Duży plac zabaw ( piasek i trawa ) wyposażony w drewniane urządzenia zabawowe jak : pomosty, zjeżdżalnie, koniki, stolik do gier, wagonik, piaskownica, tablica do rysowania kredą.

Przedszkole posiada własną kuchnię, osobną jadalnię- otrzymało Certyfikat zdrowego i racjonalnego żywienia. Placówka  podejmuje liczne działania promujące aktywność ruchową - otrzymała Certyfikat promowania aktywności fizycznej i Certyfikat Przedszkola w ruchu. Dobrze wyposażona sala do zajęć ruchowych , zajęcia ze specjalistą realizują potrzebę ruchu u dzieci.

W przedszkolu realizowany jest autorski program wychowania przedszkolnego inspirowany pedagogiką C. Freineta "Przeżywam, odkrywam, tworzę...by BYĆ". Główne cele tego programu, to m.in.:

- poznanie potrzeb, możliwości i zainteresowań każdego dziecka,

- zapewnienie klimatu bezpieczeństwa,

- respektowanie praw dziecka,

- organizacja z pomocą rodziców kontaktów ze środowiskiem przyrodniczym, społecznym i kulturowym,

- stymulowanie aktywności twórczej dzieci,

- wypracowywanie form ścisłego współdziałania z rodzicami,

- stopniowe przyswajanie norm życia w społeczności.

Równolegle z programem autorskim nauczyciele realizują karty pracy Kolorowy Start z wyd. MAC Edukacja,  program "Promocji zdrowia"," Profilaktyki próchnicy" , uczestniczą w realizacji projektów: "Szkoła w Mieście", "Mamo, tato wolę wodę ! ", "Kubusiowi przyjaciele natury"oraz Cały Wrocław czyta ( ogólnodostępny kącik czytelniczy z książeczkami dla dzieci).

Dzieci mają możliwość korzystania z tablicy interaktywnej.

Przedszkolaki należą do Ligi Ochrony Przyrody-w ramach współpracy prowadzona jest działalność edukacyjna w celu kształtowania pozytywnego stosunku dzieci do środowiska przyrodniczego, popularyzowana jest wiedza o przyrodzie i ochronie przyrody. Podejmowane są działania z dziećmi typu: budki lęgowe, dokarmianie ptaków, domki dla pożytecznych owadów, hodowla roślin w ogrodzie przedszkolnym.

Przedszkole uczestniczy w Międzynarodowym programie EkoSzkoły, otrzymało certyfikat  Zielonej Flagi.

Rodzice wspierają działania edukacyjne przedszkola współorganizując wyjścia spacery, uroczystości i festyny.

Placówka wspólpracuje ze środowiskiem lokalnym : Radą Osiedla, pobliskimi szkołami podstawowymi, parafią.