Oferta Przedszkola nr 92

„Z odrobiną sukcesu, zachęty i zaufania, w środowisku sprzyjającym pracy,
dziecko może dotrzeć do krańców świata.”

Celestyn Freinet

Przedszkole nr 92 zlokalizowane jest na osiedlu Gaj we Wrocławiu przy ulicy Bardzkiej 5. Budynek jest oryginalnie zaprojektowany. Dodatkową atrakcją jest to, że dach budynku porośnięty jest roślinami. W związku z tym jest ekologiczny i zielony. Wnętrza są jasne i przestronne. W budynku znajdują się: sala rekreacyjna wykorzystywana do zajęć sportowych, cztery sale dydaktyczne, toalety dla dzieci, które są dostosowane do wzrostu i potrzeb przedszkolaków. Placówka posiada własną kuchnię, dzięki czemu codziennie serwowane są świeże posiłki. Wokół przedszkola znajduje się duży ogród porośnięty trawą, drzewami, są również wydzielone rabaty, na których dzieci z poszczególnych grup prowadzą swoje uprawy. Na terenie ogrodu znajdują się również urządzenia terenowe.

Przedszkole nr 92 we Wrocławiu zapoczątkowało swoją działalność w roku 2002. Od tamtego czasu przez kilkanaście następnych lat w placówce realizowano autorski program wychowania przedszkolnego inspirowany pedagogiką Celestyna Freineta „Przeżywam, odkrywam, tworzę… by być”. Postać tego wybitnego pedagoga i jego koncepcja pedagogiczna wciąż inspirują naszą kadrę pedagogiczną w codziennej pracy. Nauczyciele korzystają między innymi z technik takich jak: doświadczenia poszukujące, swobodna ekspresja artystyczna, wystawa arcydzieł, narada grupowa czy gazetka wychowawcza. Koncepcja Celestyna Freineta ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ wiąże się z wieloletnią tradycją i to na niej niejako zbudowano to wyjątkowe miejsce.