Programy i projekty realizowane w przedszkolu

Program wychowania przedszkolnego „Kocham przedszkole”

Głównym programem realizowanym, w roku szkolnym 2023/2024 we wszystkich grupach wiekowych jest program wychowania przedszkolnego „Kocham przedszkole” autorstwa Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej-Mieszek. Program ten jest dostosowany do nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego (Rozporządzenie MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego Dz. U z 2017, poz. 356). Opisuje on proces wychowania i kształcenia dla dzieci w wieku 3–6 lat, pozwalając go różnicować w zależności od potrzeb i możliwości dzieci. Określa przewidywane osiągnięcia dzieci w stopniu bardzo szczegółowym.

Program „Mali wspaniali”

Mali Wspaniali to program prowadzony od wielu lat w przedszkolach. Zachęca dzieci do aktywności fizycznej oraz uświadamia o korzyściach płynących z tej aktywności . Ma na celu promocję sportu wśród najmłodszych, w bezpośrednim związku z szerzeniem wartości tkwiących u podstaw sztuk walki.

Projekt „Cały Wrocław czyta”

To projekt skierowany do dzieci oraz nauczycieli Wrocławia. Jego zadaniem jest podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych podopiecznych. Ciągłe wzbudzanie zainteresowania dzieci odbywaniem bajkowych podróży do krainy wartości oraz dziecięcej wyobraźni.